Voľná tvorba

Dĺžka v min : 14:33 min.
Autori: redaktorka: Igabriela Milová, kamera, strih: Zlatko Petráš
Krátky popis: Dokument o pôvodnej výrobe vianočných oblátok a príprave tradičnej štedrej večere v hornonitrianskej obci Lazany.

Dĺžka v min : 1:30
Autori: Beáta Oravcová, Oto Vojtičko , Patrik Novotný a detskí redaktori
Krátky popis: Jeseň a jej hry farieb nadchla aj našich detských redaktorov. Tí sa  namiesto ankety, ktorú išli robiť do ulíc mesta, radšej vybláznili v kope farebných listov. To všetko zachytila aj naša kamera a spoločne sme to strihli do videoklipu. Či sa nám to podarilo dobre, posúďte sami.

Dĺžka v min : 6,44
Autori : Pavol Sedlačko, Kristína Kucianová, Viliam Valent
Krátky popis: Iná liga je naozaj iná liga. Tak to tu ešte nebolo, prinášame vám unikátne zábery priamo z ihriska. Malachov – Staré Hory tento zápas máme zaznamenaný priamo od hlavného rozhodcu. Nie len zápas, ale aj trošku zákulisie.

Dĺžka v min. : 13:00
Autori: Martina Sivačková, Roman Šimalčík
Krátky popis: 17. júla odleteli futbalisti MFK Ružomberok na odvetný zápas predkola Európskej ligy do bulharskej Sofie. Dvojčlenný štáb lokálnej televízie mapoval nielen zápas. Za 32 hodín sme spoznali, ochutnali a navštívili to najlepšie zo srdca Balkánskeho polostrova.

Dĺžka v min : 3:59 min.
Autori: réžia: Ivan Príkopa, kamera: Branislav Kubica
Krátky popis: Videoklip k 100. výročiu Obchodnej akadémie v Senici

Dĺžka: 7 min. 53 sekúnd.
Autori (uveďte celé mená): Pavol Matava, Matúš Tajcnár
Krátky popis: Rozprávky a povesti sú naše národné bohatstvo. Odovzdávame si ich z generácie na generáciu a rozprávame ich našim deťom na dobrú noc. Nie všetky majú ale dobrý koniec. Krátkym filmom, na ktorom sme sa podieľali režijne, scenáristicky i herecky, sme vzdali hold slovenskej ľudovej tvorbe a otvorili diskusiu na tému: ,,Boli vodníci dobrí alebo zlí?“