Dokument

Dĺžka v min : 25:00
Autori: Matej Kováč
Krátky popis: V minulosti bola Rimavská Sobota priemyselná veľmoc, ako je to dnes?

Dĺžka v min: 12:46
Autori: Peter Reviľák, Miroslav Jaščur
Krátky popis: Štyria ocenení Bardejovčania očami svojich potomkov

Dĺžka v min.: 6:47
Autori: Beáta Oravcová, Oto Vojtičko
Krátky popis: Kežmarčanka Zlaťa Scherfel je mladá žena, ktorá sa naplno oddala plsteniu. V našom portréte priblížime nielen samotný popis danej práce, vzťah k obyčajnej vlne ale tiež nahliadneme i do súkromia remeselníčky.

Dĺžka v min: 14:45
Autori: Gabriela Milová, Zlatko Petráš
Krátky popis: Dokument o tom, že žlté, zelené, modré a červené značky na stromoch nie sú len pásiky, ktoré tam niekto namaľoval, ale že za každou jednou sa ukrýva práca celých generácií značkárov – dobrovoľníkov.

Dĺžka v min. 18:26
Autori Jozef Kubánek
Krátky popis : Marek Slobodník je vášnivý cestovateľ, ktorý prebrázdil už skoro celý svet na motorkách. A nie na hocijakých.

Dĺžka v min :
Autori: Katarína Hrdlovičová, Simona Kičinová
Krátky popis: My, Trnavčania, sa môžeme pýšiť otcom Slovákov v Írsku. Dovtedy nie až tak známy, storočný Trnavčan Jozef Joe Veselský, sa aj vďaka nám dostal do povedomia svojich rodákov. A máme mu za čo ďakovať nielen my v Trnave, ale aj všetci Slováci. Preto sme za ním vycestovali do Dublinu, aby sme si vypočuli jeho vojnový príbeh plný lásky, obety, národovectva, ale aj zrady a šťastných náhod.

Dĺžka v min: 21:58
Autori: Jozef Pisoň –kameraman, Martin Staňo-kameraman, Mgr. Andrea Liptaiová – redaktorka, Mgr. Martina Veselovská - redaktorka

Dĺžka v min: 8:16
Autori: Martina Sivačková, Roman Šimalčík
Krátky popis: Liptov ukrýva veľa skvostov. Jeden z nich sa nachádza aj v hangári neďaleko Ružomberka. Lietadlo pochádza zo 40. rokov minulého storočia a je najstaršie na Slovensku.

Dĺžka v min: 9 minút 10 sekúnd 

Autori: Miriam Hozzová
Krátky popis: O záchrane národnej kultúrnej pamiatky sme obyvateľov informovali od začiatku až do konca. A to od samotných plánov až po osadenie kópie Immaculaty. V dokumente sme divákom priniesli ucelený pohľad na jej záchranu.

Dĺžka v min : 15:33
Autori: Tatiana Moravcová, Andrej Hollý
Krátky popis: Pracovníci Záhorského múzea objavili unikátny filmový kotúč z augusta 1968. Vpád vojsk varšavskej zmluvy do Skalice zachytil vtedajší pracovník múzea Ján Pardubský.